Sport
III Międzynarodowy Turniej Sportowego Jiujutsu
Z inicjatywy Polskiej Organizacji Jiujutsu, w ramach zadania publicznego „Gala Sztuk Walki” współfinansowanego przez Jaworzno, odbył się III Międzynarodowy Turniej Sportowego Jiujutsu w kategoriach dzieci, młodzików, juniorów i weteranów.
W zawodach udział wzięły liczne ekipy z zagranicy, w tym z Australii, Republiki Czeskiej, Anglii, Słowacji, Ugandy, Turcji, Niemiec, Kazakhstanu i Węgier. 134 uczestników rywalizowało tylko w jednej konkurencji, tj. walce sportowej Jiujutsu.
Polskę reprezentowali sportowcy z Chrzanowa, Chojnic, Jaworzna, Kobyłki, Sosnowca, Kędzierzyna Koźla, Mikołajek, Nowego Brzeska, Przemyśla, Szczytna, Zielonej Góry, Zawiercia i Żagania.
Poziom walk był bardzo wysoki. Najwięcej zwycięstw na swoim koncie odnotowali zawodnicy z Węgier. Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach.
(s)
DZIECI
Otwarta kategoria 6-latków:
1.Wiktor Sularz (Jaworznicka Szkoła Walki Wręcz Guja Jiujutsu)
2. Kamil Gąsiorowski (Jaworznicka Szkoła Walki Wręcz Guja Jiujutsu)
3. Martyna Chudoba (Jaworznicka Szkoła Walki Wręcz Guja Jiujutsu)
Otwarta kategoria 7-latków:
1.Patryk Ficoń (Jaworznicka Szkoła Walki Wręcz Guja Jiujutsu)
2. Wiktor Proksa (Jaworznicka Szkoła Walki Wręcz Guja Jiujutsu)
3. Robert Lofek (Jaworznicka Szkoła Walki Wręcz Guja Jiujutsu)
Chłopcy 8 lat:
1.Igor Kubacki (Jiujutsu Terlik Team Mikołajki)
2. Mikołaj Gorzałczany (Kindai Ryu Nowe Brzesko)
3. Igor Szlachetka (Jaworznicka Szkoła Walki Wręcz Guja Jiujutsu)
Chłopcy 9 lat:
1. Nimrod Muzsai (Węgry)
2. Dawid Krupiński (Jaworznicka Szkoła Walki Wręcz Guja Jiujutsu)
3 Marcel Hulbój (Jaworznicka Szkoła Walki Wręcz Guja Jiujutsu)
Dziewczęta 8-9 lat:
1 Oliwia Kowalska (UKS Jiujutsu Terlik Team Mikołajki)
2. Milena Olej (Jaworznicka Szkoła Walki Wręcz Guja Jiujutsu)
3. Wiktoria Ziober (Chrzanowska Akademia Jiujutsu)
Chłopcy 10-11 lat – waga lekka
1. Abel Lacza (Węgry)
2. Hubert Witkowski (Chojnice)
3. Ilia Kravets (Chojnice)
Chłopcy 10-11 lat, waga ciężka:
1. Jacek Czapliński (UKS Jiujutsu Terlik Team Mikołajki)
2. Kamil Zapadka (Katana Szczytno)
3. Szymon Smoliło (Jaworznicka Szkoła Walki Wręcz Guja Jiujutsu)
Dziewczęta 10-11 lat, waga lekka:
1.Paulina Budzińska (Kędzierzyn Koźle)
2. Zorika Molska (Torstar Kobyłka)
3.Kaja Ćwierzyk (Chrzanowska Akademia Jiujutsu)
Dziewczęta 10-11 lat, waga ciężka:
1. Emilia Rawa (Jiujutsu Terlik Team Mikołajki)
2.Zuzanna Kania (Katana Szczytno)
Chłopcy 12-13 lat:
1. Natan Pupek (UKS Jiujutsu Terlik Team Mikołajki)
2.Kacper Bielak (UKS Jiujutsu Terlik Team Mikołajki)
3. Patryk Klasa (Kindai Ryu Nowe Brzesko)
Dziewczęta 12-13 waga lekka:
1. Janine Herting (Niemcy)
2. Kaja Rzosińska (UKS Terlik Team Mikołajki)
Dziewczęta 12-13 lat waga ciężka:
1.Karolina Walczak (UKS Jiujutsu Terlik Team)
2.Weronika Szymanek (Torstar Kobyłka)
3.Wiktoria Remiszewska (UKS Jiujutsu Terlik Team Mikołajki)
JUNIORZY (16-18 lat)
waga najlżejsza juniorów:
1.Tomasz Juhasz (Węgry)
2. Mateusz Petryka (Płomień Sosnowiec)
3. Jack Bryant (Anglia)
waga lekka juniorów:
1. Paweł Borawski (Płomień Sosnowiec)
2. Peter Dudas (Węgry)
3. Balint Izsak (Węgry)
waga średnia juniorów:
1.Kacper Horynecki (Przemyski Klub Walki Wręcz Jiujutsu)
2. Łukasz Kopecky (Czechy)
3. Gergely Enekes (Węgry)
waga ciężka juniorów:
1. Kacper Sańko (Zielona Góra)
2. Bartosz Hoppa (Żagań)
Otwarta kategoria juniorek:
1.Veronica Pecakova (Czechy)
2. Szabina Megyeri (Węgry)
WETERANI (+35 lat)
waga lekka (-77kg):
1.Thorsten Preiβ (Niemcy)
2. Daulet Alzhanov (Kazakhstan)
3. Daren Hieggs (Australia)
waga ciężka (+77kg):
1. Paul Grant (Anglia)
2. Paweł Sanowski (Zielona Góra)
3. Revesz Laszlo (Węgry)
P
Alert
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia?
Urzędnicza bezmyślność dobrowadza Cię do szału?
Wiesz o czymś, co może zainteresować media?
Napisz do "Wiadomości Zagłębia": redakcja@wiadomoscizaglebia.pl
Adres redakcji: "Wiadomości Zagłębia" 41-200 Sosnowiec e-mail: redakcja@wiadomoscizaglebia.pl
|