W Zagłębiu
Dyrektor liderem bezpieczeństwa

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu oraz Regionalny Ośrodek Metodyczno – Edukacyjny METIS w Katowicach zapraszają na bezpłatną konferencję pt. „Dyrektor – liderem bezpieczeństwa. Jak budować efektywny system bezpieczeństwa w szkole”. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 1 października w auli Wyższej Szkoły Humanitas o godz. 9:30. Konferencja została objęta patronatem Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Konferencja „Dyrektor – liderem bezpieczeństwa”, to przedsięwzięcie adresowane przede wszystkim do dyrektorów szkół każdego szczebla, ale także do pedagogów i nauczycieli oraz wszystkich osób zainteresowanych tematem dobrych i złych praktyk związanych z funkcjonującymi dotychczas w szkołach systemami bezpieczeństwa. Wydarzenie ma być w założeniu platformą służącą wymianie doświadczeń w tym zakresie. Organizatorzy mają nadzieję, iż konferencja dostarczy dyrektorom szkół i placówek edukacyjnych praktycznych narzędzi związanych z organizacją efektywnego systemu bezpieczeństwa.
Wśród prelegentów konferencji znajdą się przedstawiciele Policji, psycholodzy, socjolodzy i pedagodzy – specjaliści zaangażowani w pracę z młodzieżą agresywną, uzależnioną od środków psychoaktywnych, budujący wieloaspektowe systemy profilaktyki oraz procedury postępowania w przypadku zaistnienia sytuacji zagrażających bezpieczeństwu uczniów i nauczycieli. Szeroka wiedza i długoletnie doświadczenie zaproszonych gości gwarantują uczestnikom spotkania zapoznanie się z działaniami profilaktycznymi, które dyrektorzy mogą wdrożyć w kierowanych przez siebie placówkach.
Podczas konferencji swoje wystąpienia przedstawią: dr Aleksander Wolski - doktor nauk społecznych w zakresie socjologii, zaangażowany w pracę z młodzieżą i osobami dorosłymi uzależnionymi od środków psychoaktywnych; mgr Adrian Drdzeń - terapeuta, pedagog specjalny, Prezes Stowarzyszenia Moc Wsparcia; dr Aleksander Mańka - pedagog specjalny, psychoterapeuta, trener grupowy, praktyk z zakresu pracy pedagogicznej, terapeutycznej i socjalnej, dyrektor Instytutu Pedagogiki Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu; st. asp. Emil Świąder - specjalista Wydziału Sztabu Policji KWP w Katowicach; nadkom. Anna Kubicka-Tomczyk - ekspert Wydziału Sztabu Policji KWP w Katowicach; mgr Aleksandra Kruszyńska - kierownik Pracowni Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Regionalnego Ośrodka Metodyczno - Edukacyjnego Metis w Katowicach.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Każdy z uczestników otrzyma certyfikat udziału. Szczegółowy program wydarzenia i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie http://www.humanitas.edu.pl/Konferencja_Dyrektor_Liderem_Bezpieczenstwa
(s)
Alert
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia?
Urzędnicza bezmyślność dobrowadza Cię do szału?
Wiesz o czymś, co może zainteresować media?
Napisz do "Wiadomości Zagłębia": redakcja@wiadomoscizaglebia.pl
Adres redakcji: "Wiadomości Zagłębia" 41-200 Sosnowiec e-mail: redakcja@wiadomoscizaglebia.pl
|
![]() |