Kultura
Noc Muzeów również w Sławkowie
Są takie noce, gdy nie warto spać. Należy do nich na pewno Noc Muzeów. W ramach ogólnopolskiej imprezy 18 maja w Dziale Kultury Dawnej MOK w Sławkowie odbył się wernisaż twórczości dziecięcych sekcji plastycznych oraz warsztatów pro-kobiecych. Otwarcia wystawy dokonali Magdalena Nowacka-Kolano, dyrektor MOK Dariusz Taborek oraz przewodniczący Rady Miasta Marian Malicki. Małym i dużym twórcom wręczono nagrody w podziękowaniu za udział w zajęciach.
Kolejny raz muzealne atrakcje były nastawione na zachęcenie rodzin do kreatywnego spędzania czasu razem. - Jest to kontynuacja myśli z zeszłego roku. Wtedy prezentowałam obrazy malowane wspólnie z synkiem. Dzisiejsza wystawa nie tylko podsumowuje naszą działalność warsztatową, ale jest okazją dla całych rodzin do interakcji. Wszyscy zgromadzeni mogą współtworzyć ekspozycję bawiąc się przy dużej kolorowance na ścianie, malując poduszki i dekorując tekturowe sklepiki – mówi Magdalena Nowacka- Kolano, prowadząca warsztaty artystyczne.
Imprezę rozpoczął występ dziecięcego zespołu „Tirlibomba”. Następnie zaśpiewały maluchy z grupy „Od przedszkola do Opola”. Obydwie sekcje działają pod kierownictwem Małgorzaty Kostki. Wielkie emocje wzbudziła także zabawa z klaunem. Po muzycznej rozgrzewce goście przenieśli się do galerii, gdzie podziwiali dzieła stworzone przez uczestników warsztatów.
W DKD od jesieni 2 razy w tygodniu prowadzone są zajęcia artystyczne dla maluchów w wieku 0-4 lata z opiekunami oraz dla dzieci od 5 roku życia. Podczas tych spotkań powstały portrety, kolaże, fantastyczne trójwymiarowe zwierzęta, malowane obłoki, roboty, wspólnie wykonany parawan oraz instalacja z owadami.
Panie z warsztatów pro-kobiecych stworzyły serię batików – malowideł na tkaninie wykonanych przy pomocy wosku i barwników. Światło sączące się przez prace zawieszone w oknach tworzyło tajemniczą aurę, klimat idealny dla Nocy Muzeów! Wisienką na torcie są zdjęcia autorstwa Magdaleny Nowackiej-Kolano. Podczas sesji na scenie MOKu sfotografowała uczestników swoich zajęć. Dzieci wcieliły się w postacie z bajek, a panie starały się dotrzeć do swojego wewnętrznego piękna i udowodniły, że mają wiele twarzy. Wystawę oglądać można do 24 czerwca w Dziale Kultury Dawnej MOK (Sławków, Rynek 9).
Kinga Cenkar
Alert
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia?
Urzędnicza bezmyślność dobrowadza Cię do szału?
Wiesz o czymś, co może zainteresować media?
Napisz do "Wiadomości Zagłębia": redakcja@wiadomoscizaglebia.pl
Adres redakcji: "Wiadomości Zagłębia" 41-200 Sosnowiec e-mail: redakcja@wiadomoscizaglebia.pl
|